DuoDeal dagkräm, torr hud - Anti-Âge Global - Yves Rocher
ajax error

Detta medförde ett fel från vår sida, du kan ladda om sidan och prova igen

Fel på grund av: unknown

Yves Rocher
0
Beskrivning

8 ÅRS FORSKNING | 1 PATENT
 

Gyllene rölleka, en sällsynt och värdefull blomma som bär på en unik hemlighet: oändlig regenereringskraft70% mer effektiv än resveratrol*. Våra forskare har avslöjat dess essens: ett exklusivt koncentrat som verkar vid källan till de tre nyckelmekanismerna bakom hudens åldrande, för att väcka hudens ungdomliga potential till liv

 

Tack vare den korrigerande dagkrämen blir huden omedelbart slätare och får ny lyster. Dag för dag reduceras rynkor och fina linjer. Efter en månad är huden synbart revitaliserad och stärkt. Närd och återfuktad strålar den av ungdomlig vitalitet.

Fördel: Den krämiga konsistensen ger torr hud omedelbar komfort och långvarig återfuktning.

Användning: Ta en liten mängd kräm och värm texturen mellan handflatorna. Applicera med mjuka, utjämnande rörelser från mitten av ansiktet och utåt. Använd varje morgon över hela ansiktet efter Supra Corrective Essence serumet.

*In vitro-test på aktiv ingrediens

Artikelnummer: S6785

Recensioner
Övriga kategorier
Produkten har lagts till i din önskelista.Se min önskelista.