Detta medförde ett fel från vår sida, du kan ladda om sidan och prova igen
Fel på grund av: unknown
Återupptäck känslan av en solig sommar med doften från denna handrengöring utan att behöva skölja. På ett enda steg tar den dig till stränderna på Tahiti.
Formulerad med 98% naturliga ingredienser, varav 55% är alkohol av vegetabiliskt ursprung, och berikad med vegetabilisk glycerin. Den torkar inte ut huden och parfymerar den varsamt.
Vegansk formula
Denna produkt är inte en biocid.
Ej testad som virucid.
Förvara utom räckhåll för barn. Applicera inte på irriterad hud.
Artikelnummer: 31376
MonoIolja från Tahiti med ursprungsbeteckningen Appellation d’Origine* är känd för sina återfuktande, närande och mjukgörande egenskaper och är en sann traditionell skönhetshemlighet i Franska Polynesien.
Yves Rocher har valt monoUolja från Tahiti, som framställs genom blötläggning av thaitigardenia i kopraolja, som uteslutande odlas i Franska Polynesien.
*Denna beteckning garanterar produktens äkthet, kvalitet och att den odlas lokalt.
List of ingredients :
ALCOHOLAQUA/WATER/EAUPARFUM/FRAGRANCEGLYCERINPOLYACRYLATE CROSSPOLYMER-6POLYACRYLATECROSSPOLYMER-6BENZYL ALCOHOLBENZYLALCOHOLCOCOS NUCIFERA (COCONUT) OILCOCOSNUCIFERA(COCONUT)OILGARDENIA TAITENSIS FLOWER EXTRACTGARDENIATAITENSISFLOWEREXTRACT10731v0
För att lära dig mer om vårt engagemang och våra produkters innehåll, besök#ViBerättar>
* Ingredienser med naturligt ursprung
* Syntetiska ingredienser
Komplettera gärna din kroppsvårdsrutin med vår peeling 1–2 gånger i veckan och vår återfuktande kroppslotion varje dag. Upptäck hela serien med Ängsblomma & Ljung.
Tillfälligt fel
Önskelistan är full